حمزه منافی

کمکیار پزشکی

مهندس آی تی(IT)

بازرگان

مشاور

دیزاینر

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حمزه منافی

کمکیار پزشکی

مهندس آی تی(IT)

بازرگان

مشاور

دیزاینر

Blog Post

7 عقیده غلط درباره ورزشهای قلبی-عروقی (کاردیو)

آیا کاردیو برای چربی سوزی خوب است؟ برای آنها که قصد کاهش وزن دارند، دیدگاه های مختلفی درمورد بهترین نوع کاردیو، و همچنین درمورد طول مدت و تکرار آن میان عموم وجود دارد. اما اگر بخواهید وزنتان را اضافه کنید چه؟ آیا کاردیو تلاشهایتان را از بین می برد؟ تئوری های مختلفی درمورد این نوع ورزشها موجود است که باعث سردرگمی شما خواهد شد. در اینجا به چند نمونه از عقاید متداول در این رابطه اشاره می کنیم.

 

عقیده ی شماره ی 1:  بهترین نوع کاردیو برای چربی سوزی نوع ثابت و ساکن آن است.

 

واقعیت:  درست است که این نوع ساده از کاردیو را  می توانید برای مدتی طولانی انجام دهید، و با انجام آن کالری بیشتری خواهید سوزاند، اما آنچه پس از تمرین اتفاق می افتد اهمیت بیشتری دارد. اما به خاطر فعالیت بسیار شدید در حین ورزش و سوختن کالری های بسیار زیاد، پس از اتمام آن، بدن برای ترمیم خود نیاز به استفاده از میزان بیشتری کالری دارد و درنتیجه میزان بسیار بیشتری از کالری های بدن از بین خواهد رفت.

 

 

عقیده ی شماره ی 2:  هرچه بیشتر ورزش های کاریو انجام دهید، بیشتر میتوانید بخورید.

 

واقعیت:  آیا همه ی ما آرزو نداشتیم این مسئله واقعیت داشت؟ افراد بسیاری تصور می کنند که می توانند یک چیزبرگر دوبل بخورند و بعد برای سوزاندن آن سریعاً به باشگاه بروند. اولاً آیا تصور می کنید که فقط دو ساعت طول می کشد تا وقت سوزاندن آن چربی ها برسد؟ دوم اینکه، اگر با این روش جلو بروید، باید مدت زمان زیادی را صرف انجام تمرینات کاردیو بکنید که احتمالاً باعث خستگی بدن و آسیب دیدگی خواهد شد.

 

 

عقیده ی شماره ی 3:  استفاده از وزنه حین انجام تمرینات کاردیو باعث میشود چربی بیشتری بسوزانید.

 

واقعیت:  اگر تصور می کنید در دست گرفتن این دو وزنه ی دو پوندی هنگام ورزش باعث می شود چربی بیشتری بسوزانید، واقعاً اشتباه می کنید. این وزنه ها نه آنقدر سنگین هستند که بر کالری سوزی شما تاثیر بگذارند، همچنین تعادل شما را نیز بر هم می زنند. بهتر است که شدت تمرینات خود را به جای استقامت آن بالا ببرید. اگر قصد تمرینات قدرتی دارید، پس باید بگویم که ورزش مناسبی را انتخاب نکرده اید، بهتر است از دستگاه های بدنسازی استفاده کنید.

 

 

عقیده ی شماره ی 4:  برای گرفتن جواب بهتر است فقط یک نوع کاردیو را هر روز انجام دهید.

 

واقعیت:  این هم درست مثل تمرینات با وزنه است. اگر هر روز یک نوع تمرین را انجام دهید، بدن شما به آن عادت خواهد کرد و مقاومت بیشتری در مقابل تغییر از خود نشان می دهد. و همینطور که پیش می رود کالری های کمتری را خواهید سوزاند. پس سعی کنید تمرینات را متنوع کنید. یک روز بدوید، یک روز دوچرخه بزنید و…علاوه بر تغییر دستگاه ها، سعی کنید شدت تمرینات خود را نیز تغییر دهید.

 

عقیده ی شماره ی 5:  اگر فقط 10 دقیقه برای انجام تمرینات کاردیو فرصت دارید، بهتر است همان را هم انجام ندهید.

 

 

واقعیت:  10 دقیقه هم 10 دقیقه است! زمانی که قصد کالری سوزی داشته باشید، کوچکترین حرکت شما نیز در طول روز به حساب می آید. بنابراین بهتر است آنچه در توان دارید را در آن 10 دقیقه صرف کنید. اگر می بینید زمان کافی برای انجام تمرینات را پشت سر هم ندارید، 10 دقیقه صبح، 10 دقیقه ظهر و 10 دقیقه شب ورزش کنید.

 

عقیده ی شماره ی 6:  اگر می خواهید چربی سوزی کنید، نباید قبل از انجام تمرینات کاردیو چیزی بخورید.

 

واقعیت:  این مسئله ای بسیار بحث برانگیز است و بیشتر به نوع ورزشی که انجام می دهید بستگی دارد. اگر نوع شدت متوسط است، نیازی به خوردن نیست. ورزش با شکم خالی باعث خواهد شد که زودتر به چربی سوزی برسید. اما اگر تمرینات کاردیو را با شدت بسیار بالا انجام می دهید، حتماً باید قبل از آن چیزی بخورید.  این نوع تمرین برای سوخت نیاز به گلوکز دارد، از اینرو اگر چیزی نخورید باعث کاتابولیسم بافتهای بدنتان خواهد شد. و همچنین قادر نخواهید بود که شدت لازم برای انجام این تمرینات را فراهم کنید. پس بهتر است که یک ساعت قبل از شروع تمرین غذای کوچکی که حاوی کربوهیدرات و پروتئین است، بخورید.

 

عقیده ی شماره ی 7:  ورزشهای کاردیو تمرکز کمی می خواهد، از اینرو میتوانید حین تمرین روزنامه بخوانید یا تلویزیون تماشا کنید.

 

واقعیت:  اگر قادر هستید که به طور کامل روی خواندن مجله یا تماشای تلویزیون متمرکز شوید، پس مطمئناً با شدت لازم ورزش خود را انجام نمی دهید. سرعت شما باید آنقدر زیادب اشد که فقط بتونید بر روی کاری که انجام می دهید تمرکز کنید. پس بهتر است که به هیچ چیز دیگر توجه نداشته و روی ورزشتان متمرکز شوید.

 

دفعه ی آینده که می خواهید بپرسید کدام نوع از ورزش های کاردیو برایتان مناسب تر است، این عقاید را در ذهن داشته باشید. به آنچه بقیه می گویند توجه نکنید، چون فقط باعث دلسردی شما خواهد شد.

عمومی – مد و مسائل زندگی – 7 عقیده غلط درباره ورزشهای قلبی-عروقی (کاردیو)

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخوردهای اینلاین
مشاهده همه نظرات
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x