حمزه منافی

کمکیار پزشکی

مهندس آی تی(IT)

بازرگان

مشاور

دیزاینر

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حمزه منافی

کمکیار پزشکی

مهندس آی تی(IT)

بازرگان

مشاور

دیزاینر

Blog Post

پاسخ به سئوالات (1)

در سه مبحث اول از این مجموعه به پرسش و پاسخ هایی می پردازیم که فرصت نشده بود در برنامه های قبل مطرح شوند.

 

*  مورد اول مورد بحث برانگیز اندازه آلت تناسلی در مردان بود .

 

– آلت من کوچک است و نمی توانم همسرم را راضی کنم.

– چگونه می توانم آلتم را بزرگ کنم. دو فرزند دارم و از این نظر مشکلی ندارم اما در مورد انداره آلتم ناراحتم.

 

باید اول دید که معیارتان برای سنجش اندازه آلتتان چه بوده. با کسی مقایسه کرده اید؟ با هنرپیشه های فیلم های تجاری و مستهجن خودتان را مقایسه می کنید که بارها عمل جراحی انجام داده اند و بعضا حتی آلتشان هیچگونه حسی ندارند؟ و یا اینطوری که اشاره کرده اید شریک جنسی دارید و ایشان ناراضی هستند؟

 

ببینید، بیشترین گیرنده های عصبی در ناحیه تناسلی خانمها در کلیتوریس یعنی زائده ای که بالای مجرای ادرارشان است وجود دارد که این اصلا ربطی به داخل واژن ندارد و می شود حتی بدون دخول از طریق تحریک این منطقه به خانم لذت داد. منطقه بعدی که حساس است بیرون واژن، دهانه ورودی آن و منطقه محدودی از ابتدای واژن است که تنها قسمت ابتدایی آلت تناسلی مردانه برای تحریک این منطقه کافی است. در ضمن واژن حالت ارتجاعی دارد یعنی از انگشت دست تا سر یک بچه به هنگام تولد را در خودش جا می دهد و دورش را میگیرد.

 

بنابراین قطر آلت مردانه تاثیر چندانی نمی تواند در ارضا کردن خانم داشته باشد چون واژن خودش را تطبیق می دهد. در مورد طول آلت هم باید بگویم که کل فاصله دهانه واژن تا انتهای آن تقریبا به اندازه طول انگشت کوچک دست است بنابراین هر آلت تناسلی که حداقل در این حد باشد میتواند کل حجم واژن را پر کند. در مجموع برای خانم ها بیشتر پیش نوازی توام با همدلی، صمیمیت، مهر ورزی و درک متقابل مهم است تا داشتن شریک جنسی با آلت تناسلی خیلی بزرگ. در مورد اندازه آلت تناسلی و ابزارها و داروهای تجاری که در این مورد رایج است باید بگویم که بعد از سن بلوغ دارویی برای بزرگ کردن اندازه آلت تناسلی وجود ندارد و ابزارهایی هم که بصورت تجاری تبلیغ می شوند بی اثر هستند.

 

تنها راه جراحی باقی می ماند که آن هم در تمامی موارد با رضایت فرد همراه نیست به دلیل شکل ناهماهنگی که از نظر ظاهری دارد، بعضا آسیب دیدن اعصاب ناحیه تناسلی و کم شدن احساس و اینکه در نهایت افرادی که این کار را انجام می دهند به اعتماد به نفسشان لزوما اضافه نمی شود چون معمولا این افراد به طور پایه ای کمبود اعتماد به نفس داشته اند.

 

 

*با همسرم در زمان پریود ارتباط جنسی داشتم و خانمم الان که دوهفته از پریودش میگذرد خون ریزی دارد و تکرر ادرار . آیا به دلیل این نزدیکی بوده که داشتیم ؟

 

این حالت لزوما به دلیل نزدیکی در حین پریود نیست اما خانم شما باید به پزشک مراجعه کند بخصوص اگر علاوه بر تکرر ادرار سوزش ادرار هم دارد چون ممکن است دچار عفونت مجرای ادرار شده باشد.

 

 

* بغیر از تیغ یا پودر و کرم موبر روش دیگری برای زدودن موهای اطراف آلت تناسلی هست؟ من از این روش ها راضی نیستم.

 

در جواب دوستانی که ممکن است سئوال مشابهی برایشان پیش آمده باشد باید بگویم که روش های مو زدایی مختلف بسته به درجه حساسیت پوست و ضخامت موها می تواند نتایج متفاوتی داشته باشد. مثلا بهنام از استفاده از تیغ و پودر و کرم موبر راضی نیست اما متاسفانه خیلی هم تنوع در این مورد وجود ندارد و باید از بین روش های موجود بنابر شرایطتان یکی را انتخاب کنید.

 

معمولا علاوه بر مواردی که بهنام اسم برده، بند انداختن، استفاده از ماشین های مو زدا و یا اپی لیدی و روش سوزاندن و لیزر هم استفاده می شود. دو روش آخر یعنی سوزاندن و لیزر خیلی مقرون به صرفه نیست مگر برای منطقه کوچکی از بدن مثل صورت از بین این روش ها پودرها وکرم های موبر اگر حساسیت پوستی ایجاد نکنند معمولا بدون درد به صرفه اند. همان داروی نظافت که در قدیم از آن استفاده می شد. در سال های اخیر انواعی از این پودر ها و کرم ها هم به بازار آمده که بوی ناخوشایند کمتری نسبت به انواع قدیمی این مواد دارد.

 

یک چند تا نکته بهداشتی را هم همینجا بگویم: اگر برای زدودن موهای اطراف آلت تناسلی و مقعد از تیغ استفاده می کنید باید حتما از تیغ شخصی خودتان استفاده کنید و برای آقایان ترجیحا با تیغی که صورتتان را میتراشید با همان تیغ موهای ناحیه تناسلی خود را نزنید چون ممکن است باکتری های مناقط مختلف بدن را به هم منتقل کنید.

 

بعد از هر بار استفاده تیغ را با آب داغ به خوبی بشورید. از مصرف تیغ های زنگ زده هم خودداری کنید. استفاده از موم در ناحیه تناسلی خیلی توصیه نمی شود بدلیل اینکه ممکن است باعث رویش موها در زیر پوست بشود و یا به مرور زمان باعث شلی پوست آن منطقه شود اما باز هم این حالت ها از فرد به فرد دیگر فرق می کند و بعضی افراد ممکن است این راه را انتخاب کنند و راضی هم باشند. بنابراین انتخاب وسیله و یا ماده مو زدا را هر شخصی به روش آزمون و خطا می تواند برای خودش انجام بدهد.

 

بهداشت ناحیه تناسلی: علاوه بر مسئله موزدایی صحبت در مورد بهداشت ناحیه تناسلی هم خالی از فایده نیست. ادرار کردن بعد از هر بار رابطه جنسی و یا خودارضایی برای خانمها و آقایان مفید است.

 

شستن مرتب ناحیه تناسلی بعد از ادرار کردن با موارد شوینده بدون بو برای خانمها و آقایان و برای خانمها در زمان عادت ماهانه به بهداشت ناحیه تناسلی کمک می کند. فقط تاکید کنم که خانمها داخل واژنشان را نباید با مواد شوینده بشورند که باکتریهای مفید این منطقه از بین می رود و واژن مستعد بیماریهای باکتریایی و عفونی می شود. در ضمن اینکه از لباس زیر نخی استفاده کنید و لباس زیر خود را هر شب عوض کنید به بهداشت ناحیه تناسلی کمک می کند.

 

 

* همسرم وسواس دارد و این مسئله با رابطه جنسی مان تداخل دارد.

 

اگر این حالت وسواس بیمار گونه نسبت به تمیزی است یعنی مثلا خانم شما همیشه در حال سابیدن است و از ریختن مایع منی روی ملحفه و تخت یا درون واژنش ناراحت می شود، استفاده از کاندوم کمک کننده است چون هم انزال شما را با تعویق میاندازد و هم از ریختن مایع منی به اطراف جلوگیری میکند.

 

یا مثلا ملحفه ای را استفاده کنید که فقط برای این کار گذاشته شده. اما اگر این حالت واقعا خارج از کنترل است و با تمیزی و نظافتی که اکثر خانمها برایشان مهم است متفاوت اشت با کمک روانپزشک و مصرف داروهای مناسب میتوانند به حالت وسواسشان فائق بیایند.

 

پزشکی – در گوشی ها با جوانان و … – پاسخ به سئوالات (1)

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخوردهای اینلاین
مشاهده همه نظرات
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x