حمزه منافی

کمکیار پزشکی

مهندس آی تی(IT)

بازرگان

مشاور

دیزاینر

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حمزه منافی

کمکیار پزشکی

مهندس آی تی(IT)

بازرگان

مشاور

دیزاینر

Blog Post

اعتیاد به سایتها، تصاویر و فیلم های سرگرمی بزرگسالان

تولید و توزیع منابع تصویری جنسی از جمله مجسمه و نقاشی با سبک های مختلف در طول تاریخ رایج بوده که بعضی از این تولیدات جنبه هنری داشته است. امروزه این تولیدات بیشتر به شکل تصاویر و فیلم هایی با مضمون جنسی تبدیل شده و هنوز هم بعضی از این تولیدات صرفا جنبه هنری دارند ولی درصد بسیار بالایی از آنها به قصد تجاری و با تمرکز بر روی مشتری های مرد تولید می شوند. در دهه های اخیر هم که اینترنت در شبکه ارتباطی جهان وارد شده و راهی برای ارائه کردن تمامی این تولیدات از جمله فیلم و عکس و غیره شده است.

 

سایتها و منابعی که از طریق شبکه جهانی اینترنت اطلاعات مفیدی را در مورد بهداشت و سلامت جنسی ارائه می کنند رو به گسترش هستند که جای خوشحالی دارد اما در عین حال سایتها و منابعی هستند که به نام “سایتهای سرگرمی برای بزرگسالان” معروف هستند و در این سایتهاست که افراد می توانند به عکس ها و ویدئوهایی با صحنه های جنسی دسترسی پیدا کنند.

 

برخی از این سایتها حتی امکان این را به فرد می دهند که از راه دور با فردی که از طریق اینترنت قادر به اصطلاحا چت کردن یا صحبت کردن با وی هستند رابطه جنسی مجازی و غیره برقرار کند و برای بعضی دیگر هم صرفا خواندن تجربه بقیه افراد جالب است. برای ورود به این سایتها فرد باید حداقل 18 سال داشته باشد در غیر اینصورت در اکثر کشورها مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

 

در این برنامه وارد جزئیات مطالب این سایتها و خطرات احتمالی آنها نمی شویم و صرفا در مورد افرادی صحبت می کنیم که برای تفریح و شاید از روی کنجکاوی به این سایتها مراجعه کرده اند و به مرور زمان متوجه شده اند که به اینکار اعتیاد پیدا کرده اند. این سایتها برای تهیه کنندگانشان بسیار باصرفه هستند و روزانه حدود 200 سایت به تعداد آنها اضافه می شود.

 

مطالب و منابعی که برای سرگرمی بزرگسالان بر روی اینترنت هستند خصوصیات خاص خودشان را دارند که آن ها را از منابع دیگر جدا می کند:

 

– دسترسی به آن ها آسان است

 

– هر زمانی که فرد اراده کند در صورتی که کامپیوترش مجهز به رابطه اینترنتی باشد، می تواند از این منابع استفاده کند

 

– هر نیازی که داشته باشد از طریق تنوع این منابع می تواند برآورده کند مثلا می خواهد تصویر فردی با موی قرمز ببینید یا فردی که لباس خاصی به تن دارد و غیره.

 

– فرد در این تجربه نیاز به کس دیگری ندارد و تنهایی می تواند از این منابع لذت ببرد.

 

– فرد می تواند به طور مخفیانه به این منابع رجوع کند و کسی لزوما از این کار وی با خبر نمی شود.

 

– فرد می تواند از اسم مستعار استفاده کند و هرگز هویت واقعی اش را فاش نکند.

 

– فرد تحت فشار نیست که حتما شخص دیگری را راضی کند. مثلا کسی که تا به حال تجربه جنسی نداشته می تواند بدون دغدقه و بدون اینکه کسی سرزنشش کند از طریق اینترنت رابطه جنسی را به صورت مجازی ببیند و یا حتی انجام دهد (که این جنبه تمرینی دارد).

 

– با دیدن تصویرهای متنوع، فرد برای خیالبافی جنسی اش خوراک فکری دارد.

 

 

ایمیل ها و اس ام اس هایی داشتیم به خصوص از جانب خانم ها که در مورد همسرانشان ابزار نگرانی کرده بودند و پرسیده بودند آیا استفاده همسرانشان از این منابع نشانه بیماری آنها است و چه می توانند بکنند.

 

استفاده از این سایتها، تصاویر و یا فیلم های سرگرمی برای بزرگسالان به خودی خودش موردی ندارد حتی بعضی زوج ها با هم به تماشای آنها می نشینند و برای رابطه جنسی شان ایده می گیرند. اما اگر یکی از آنها دوست نداشته باشد این کار را انجام دهد و دیگری مجبورش کند و یا روابطی در این منابع باشد که با حقارت یکی از طرفین همراه باشد و فرد دیگر به امتحان آن رابطه اصرار کند می تواند اثرات مخربی بر روی رابطه زوج ها بگذارد.

 

چگونگی تشخیص اینکه کسی اعتیاد جنسی دارد:

 

1 – مشغولیت ذهنی، یعنی در اکثر ساعت های روز به این موضوع فکر می کنید. مثلا یا به این فکر می کنید که بار بعدی که به اینترنت وصل شدید به کدام سایت ها سرکشی کنید و یا اینکه به مطالبی که دیده اید و ارتباط هایی که برقرار کرده اید فکر می کنید.

 

2 – تعداد دفعاتی که برای جستجو در این سایتها به انترنت وصل می شوید بیشتر از تعدادی است که خودتان می خواهید. مثلا پیش خودتان می گویید: ” الان می روم دیگر تا فردا نمی روم” اما تا فردا باز هم این کار را انجام می دهید.

 

3 – اگر بخواهید جلوی خودتان را بگیرید اما نتوانید.

 

4 – وقتی که بالاخره موفق می شوید که برای یک مدت سراغ کامپیوتر نروید، مدام دلهره و بی قراری دارید. می دانید که کار درستی کرده اید اما ناراحتید که این کار متوقف شده است.

 

5 – زمانی که احساس تنهایی می کنید و یا از موضوعی ناراحت هستید و مشکلی در زندگی تان پیش آمده به سراغ سایتهای جنسی اینترنت می روید.

 

6 – مدام به دنبال منابع جدید، محرک تر و مهیج تر هستید چون دیگر تصاویر قبلی ارضایتان نمی کند. مثل کسی که معتاد به هروئین است و مدام مباید میزان مصرف را بالا ببرد تا احساس سرمستی اش حفظ شود.

 

7 – اگر کسی از شما بپرسد که مثلا ” داری چکار می کنی پای اینترنت” دروغ می گویید. حتی اگر برای گرفتن کمک پیش دوستتان و یا متخصص بروید ممکن است به او نگویید که چند بار این کار را انجام می دهید و خجالت می کشید (یعنی می دانید که کارتان درست نیست) و یا در وضعیت انکار هستید. به خصوص برای متخصص، دانستن اینکه شما به نوع فیلم ها و تصویری بیشتر علاقه نشان می دهید بسیار کمک کننده است.

 

اگر با مشاور و یا پزشکتان رو راست نباشید شاید نتوانند تشخیص درست را بدهند و این به ضرر خودتان است چون مدت ها وقت و پولتان را صرف درمانی خواهید کرد که چون از اول درست تشخیص داده نشده موثر نخواهد بود. اگر با خواندن این نشانه ها احساس می کنید که رفتار اعتیاد گونه ای به اینترنت دارید و یا همسرتان این حالت ها را دارد، اولین مرحله این است که با خودتان خلوت کنید. یک ورق کاغذ بردارید و پاسخ این سئوالات را بدهید:

 

1 – این رفتار من ( اعتیاد جنسی به منابع تصویری و اینترنتی ) چه ضررهای مالی به من زده و می زند؟

 

2 – چه اثر نامطلوبی بر روی روابطم با افراد خانواده، همسر، دوستان و غیره داشته و دارد؟

 

3 – چه اثری بر روی روابط من با فرزندانم دارد؟ (مثلا همین که فکر کنید فرزند شما ممکن است به تصاویر و فیلم هایی که شما دارید دسترسی پیدا کند و دچار انحرافات جنسی بشود خیلی تکان دهنده است)

 

4 – چه اثر نامطلوبی بر روی سلامتی ام دارد؟

 

5 – چه اثر نا مطلوبی بر روی روحیه و روانم دارد؟ (احساس گناه و شرمندگی)

 

6 – چه اثر نامطلوبی بر روی رسیدن من به هدفهایم در زندگی می گذارد؟ مثلا شنونده ای که گفته بودند مجرد هستند و بخاطر اینکه تمام مدت به صحنه های جنسی که دیده اند فکر می کنند نمی توانند در اجتماع حضور پیدا کنند، (می ترسم بقیه متوجه بشوند؛ نمی توانم با هیچ خانمی ارتباط داشته باشم چون می ترسم آن خانم حس کند که به چی فکر می کنم و هر کسی را که می بینم در موردش خیالبافی جنسی می کنم و بعد بسیار شرمنده می شوم)، یا شنونده دیگری که گفته بودند نمی توانند بر روی درسشان تمرکز کنند.

 

7 – چه اثر نامطلوبی بر روی وضعیت شغلی تان دارد؟ هستند کسانی که جدای از قضیه اینکه نمی توانند بر روی کارشان تمرکز کنند و بازده کاری شان افت می کند، در حین نگاه کردن به این تصاویر توسط کسی دیده شده اند و کارشان را از دست داده اند.

 

بعد که خودتان تصویر روشنی از شرایطتتان پیدا کردید نوبت به کمک گرفتن می شود. با کسی که به او اعتماد دارید به خصوص همسرتان صحبت کنید که در ترک این کار کمکتان کند چون امکان بازگشت به رفتاری که مدت هاست برایتان عادت شده هست و چون همسر شما با شما زندگی می کند می تواند بیشترین نقش را داشته باشد.علاوه بر آن می توانید از این طرق کمک بگیرید: سایت های اینترنتی هست که در آن افرادی که به این اعتیاد دچار هستند با هم ملاقات می کننند و از راه دور تجربیاتشان را با هم در میان می گذارند. یا گروه هایی در اینترنت هستند که می توانید در آنها شرکت کنید (البته به زبان انگلیسی است). اگر هم می خواهید می توانید به روانشناسان و روانپزشکانی مراجعه کنید که در زمینه اعتیاد تخصص دارند حتی اگر در مورد اعتیاد جنسی و اینترنتی هم تخصص خاصی نداشته باشند باز هم می توانند تا حد زیادی به شما کمک کنند.

 

حتی ممکن است روانپزشک برای شما دارویی تجویز کند که همراه با تمرین های رفتاری تان به ترک شما کمک کند. همچنین می توانند به گروه های خودجوشی معرفی تان کنند که هر ماه ملاقات می کنند و همدیگر را در مراحل ترک حمایت می کنند.

 

وابسته شدن و اعتیاد جنسی داشتن به سایتهای سرگرمی بزرگسالان روی روابط اجتماعی فرد هم تاثیر می گذارد:

 

افرادی که از منابع اینترنتی برای برقراری ارتباطات جنسی استفاده می کنند معمولا افرادی هستند که از نظر برقراری ارتباطات صمیمانه و عاطفی با افراد مشکل دارند که ریشه این مشکل می تواند در خانواده آنها باشد، یعنی زمانی که کودک بودند و چگونگی ارتباطی که با والدین خود داشتند و ورود این افراد به روابط جنسی اینترنتی آنها را در معرض انزوای بیشتر قرار می دهد.

 

اگر فردی به این نوع ارتباط عادت کند ممکن است به مرور زمان در برقراری ارتباط جنسی با انسانهای واقعی دچار مشکل شود و در پیدا کردن همسر دلخواه و برقرار کردن رابطه جنسی با وی دچار مشکل شود. فراموش نکنید که شما کامپیوتر را زمانی روشن می کنید که دلتان می خواهد و آمادگی بودن در یک رابطه را دارید. اگر از یک رابطه یا سایت خسته شوید می توانید با تغییر سایت به فضای جدید و رابطه جدیدی وارد شوید اما در شرایط واقعی نمی توانید به همسرتان بگویید برای چند ساعت محو شو و بعدا ظاهر شود و یا برای چند ساعت می خواهم برای تنوع با شخص دیگری باشم و غیره.

 

در ضمن تعداد افرادی که از طریق اینترنت مورد سوء استفاده جنسی قرار می گیرند رو به افزایش است و افراد باید اطمینان حاصل کنند که از خطرات احتمالی که در کمینشان است در امان هستند. مثلا اینکه پولی را پرداخت می کنند اما سرویسی را که انتظار داشتند دریافت نمی کنند و دستشان هم به جایی نمی رسد. یا اینکه از نظر قانونی با محدودیت های این سایت ها آشنا باشند، مثلا اینکه تماشای تصاویری که افراد زیر سن قانونی یعنی زیر 18 و در بعضی کشورها زیر 16 را شامل می شود ممنوع است و استفاده از این سایت ها از طرف دولتها مورد کنترل است و یا حتی بعضا از طرف پلیس سایتهایی ساخته می شود که بعد که فرد وارد آنها می شود و چت می کند و قرار و مدار می گذارد پلیس بر سر قرار رفته و فرد را دستگیر می کند.

 

در مورد اثر استفاده بیش از حد و یا معتادگونه از این سایتها بر روی روابط زوج ها باید گفت که: همین که خانمهای شنونده برنامه با من تماس گرفتند و ابراز نگرانی کردند نشانه واضحی از تداخل این رفتارها با روابط زوج ها دارد. بررسی دلیلش هم خیلی ساده است:

 

– وقت گذراندن پای کامپیوتر می تواند ساعت ها وقتی را که می توانید با همسرتان و یا فرزندانتان بگذرانید را پر کند.

 

– رابطه جنسی از راه دور و اینترنتی هماهنطوری که گفتم با رابطه واقعی فرد با شریک جنسی اش تفاوت دارد و در صورتی که به آن نوع ارتباط عادت کرده باشید رابطه با همسرتان می تواند لذتش را از دست بدهد.

 

– زمانی که پای اینترنت هستید در اکثر مواقع می توانید با تغییر دادن محرک ها (مثلا عکس ها و غیره) زمان انزالتان را به تعویق بیاندازید چون کنترل آن دست خودتان است و در نتیجه در رابطه واقعی تان ممکن است دچار عدم کنترل بر روی انزالتان شوید یعنی یا زودتر و یا دیرتر از زمانی که می خواهید به انزال برسید.

 

– کسی که برای داشتن رابطه جنسی و یا صحبت جنسی (همان چت کردن جنسی) با شما رابطه ای را آغاز می کند، در اکثر مواقع برایش لذت بردن جنسی مهم است و بس، بنابراین ممکن است تصورات ناواقعی از یک رابطه جنسی را به شما عرضه کند که بعدها نتوانید از رابطه خودتان با هسرتان بگیرید و مایوس بشوید و یا با وارد آوردن فشار مضاعف بر شریک جنسی تان که کارهایی را که نمی خواهد در رابطه جنسی تان انجام دهد، موجب دلسردی او از رابطه تان می شوید.

 

– بعضی افراد تصور می کنند که چون صرفا چت می کنند و از راه نزدیک با کسی به جز همسرشان ارتباط ندارند این کار آنها پذیرفته است، در صورتی وقتی افراد به ما مراجعه می کنند دقیقا حالتی را دارند که انگار در دنیای واقعی همسرشان به آنها خیانت کرده است.

 

مسئله این است که فکر و ذهن شما که باید مشغول رابطه تان با همسرتان بوده به فرد دیگری اختصاص پیدا کرده و همین کافی است.

 

پزشکی – در گوشی ها با جوانان و … – اعتیاد به سایتها، تصاویر و فیلم های سرگرمی بزرگسالان

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخوردهای اینلاین
مشاهده همه نظرات
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x